Bahçe Duvarı Fiyatları

(1) Yorum

Bahçe duvarı fiyatları ankara; çelik kalıp, nakliye, demir işçiliği ve metreye göre uygulaması belirlenen bahçe duvarı fiyatı maliyeti işçilik fiyatı 100 TL ile 220 TL arasındadır. Fiyatlarımız 2023 yılı için geçerlidir.

İletişime Geç

Bahçe duvarı ölçüsü nasıl hesaplanır; Öncelikle yapılacak alanın bir harita mühendisi tarafından köşe kazıkları diye tabir edilen arsa sınırımız belirlenmelidir. Güya beton duvar yapıldıktan sonra komşumuz ile ölçüler yüzünden sorun yaşamak hiç hoş bir durum olmayacaktır. Arazi sınırlarımız belirlendikten sonra toplam arsa uzunluğu hesaplanır. Örnek olarak 1 dönüm arsamızın etraf uzunluğu 100 metre gelecektir, Burada yapılacak yüksekliğe göre temel kazısı için derinlik ve genişlik belirlenir. Yüksek duvarlarda genelde temel derinliği ve genişliği daha fazla olmalıdır. Biz standart 1 metre duvarı baz alırsak eğer, 40cm derinlik, 50 cm genişlik sağlamlık açısından ideal olacaktır. Dolayısı ile kullanılacak demir ve beton işçilikleri hesaplandığında toplamda 50 metre gibi bir fark çıkacaktır toplamda duvar ve temel 150 m2 olarak hesaplanacaktır. Gelelim köşe kolonlara ve küpeşte hesaplamaya, 20cm küpeşte kullanılacağı için toplamda 100 metre duvara 20 metre küpeşte hesaplanır totalde m2 170 m2 olacaktır, kullanılacak köşe ve babalar ise genelde 1 metre olarak hesaplanır 100 metre bir uzunluk için toplamda 18 adet kolon baba kullandılığı baz alınırsa 188m2 toplam duvar ölçümüz çıkacaktır. Bu ölçüler duvar yüksekliği arttıkça, artacaktır.

Bahçe duvarı hakkında tüm merak edilenler nelerdir?

Bahçe duvarı fiyatları ankara; çelik kalıp, nakliye, demir işçiliği ve metreye göre uygulaması belirlenen bahçe duvarı fiyatı maliyeti işçilik fiyatı 100 TL ile 220 TL arasındadır. Fiyatlarımız 2023 yılı için geçerlidir.

Bahçe duvarı anahtar teslim malzemeli fiyatları; m2 birim fiyatı kullanılacak demir ve betona göre uygulama yapılacak duvar metresine göre değişkenlik gösterebilir, yani bahçe duvarı malzemeli fiyat olarak sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. Beton ve demir fiyatları sürekli çıkan ve düşen ürünler olduğu için sabit fiyat vermek zor olacaktır ancak tahmini 2023 yılı için geçerli fiyat 700 TL ile 2.500 TL arasında olacaktır.

Bahçe Duvarı Ankara Uygulama; dahil Ankara genelinde ki tüm bölgelerde hizmet vermekteyiz. Yapılan uygulamalarımız ile estetik görüntü ve sağlam bir duvar ile uygulamanın düzgün bir görünüme kavuşması için profesyonel çalışmalar yapmaktayız. Bahçe duvarı için Çelik Kalıplar günümüzde en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır.

Bahçe duvarı desenleri; görüntü şıklığı estetik özellikleri ve kullanımı açısından 100cmx150cm ölçülerdeki çelik üzerine fiber ile kalıp görüntüsü verilen desenlerdir. Bu desenler genelde doğal taş görüntülü bahçe duvarı, dalga desenli bahçe duvarı, kiremit desenli bahçe duvarı en çok tercih edilen desenler arasındadır.

Ürün Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapabilmek için üye girişi gerekmektedir. Üye Ol yada Giriş Yap

En fazla 5 görsel ve her görsel en fazla 10 Mb olmalı!
  • Ramazan mutlu
    Ramazan mutlu
    20 Nisan 2023

    İşini layıkı ile yapan firma teşekkürler


    Ramazan mutlu Ramazan mutlu Ramazan mutlu Ramazan mutlu Ramazan mutlu

FOTO GALERİ